Kurzy o tom, co nás ve škole neučili.
Praktické kurzy zdarma – o penězích.

Úvěry – jak efektivně zacházet s úvěrovými produkty

Virtuální kurz

Bonita klienta

Bonitu klienta lze interpretovat jako kvalitu klienta jakožto dlužníka pro věřitele. Věřitel chce mít jistotu splacení úvěru a tak musí zjistit, zda je klient (dlužník) schopen splácet úvěr na základě jeho příjmů a majetkových poměrů (možnost ručení za splacení poskytnutého úvěru). Při tom využívá mimo jiné tzv. Úvěrový registr dlužníků (i u nebankovních subjektů), kde jsou evidovány všechny subjekty, které již v minulosti získaly a splácely úvěr, jakož i subjekty, u kterých se projednává žádost o poskytnutí úvěru. Účelem je předcházení rizika poskytnutí úvěru nebonitním klientům.

Zajištění splácení úvěru

Jistota věřitele se zvyšuje zajištěním úvěru, pro dlužníka to pak znamená zpravidla nižší úrok. Cílem je zajistit řádné splácení úvěru a úroků. Za úvěr lze ručit, buď třetí osobou (osobní ručení), případně majetkem (věcné ručení).

Pozor však v případech, kde je vyžadováno vysoké ručení za „malý úvěr“ (např. ručení nemovitost za spotřebitelský úvěr).

Pokračovat

Novinky

Nové kurzy Finanční gramotnosti pro rok 2015 v přípravě!

16. 1. 2015

Realizační tým pro Vás nyní připravuje nový projekt Finanční gramotnosti, jehož realizaci plánujeme již na tento podzim.

Dnešním dnem končí projekt Finanční gramotnost.

31. 10. 2013

V rámci projektu jsme realizovali celkem 32 seminářů a 12 praktických workshopů v Brně, Jihlavě, Zlíně a Olomouci, kterých se zúčastnilo téměř 800

Všechny aktuality
Plná verze webu
Economy rating

Pořádá

Economy rating